Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Fotografia teraz

onlinesite31

Mój profil

Opis bloga

archiwum

    2017
    Czerwiec
    Luty

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 12680 osób

Blog about internet

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar


onlinesite31

Fotografia teraz

Fotografia teraz

Fotografia kiedyś i teraz

Historia fotografowania cofa ponad pięćset lat wstecz kiedy to wielki Leonardo Da Vinci wytworzył pierwsze tak zwane urządzenie camera obscura. Jest to tylko pudełko z dziurką gdzie w konkretnym momencie na ścianie przeciwległej wytwarza się po prostu odwrócony obraz danego przedmiotu. Fachowiec i jednocześnie magister Uniwersytetu Łódzkiego Marcus Dolat którego stanowisko to fotograf uważa, że wystarczyło zaledwie dwieście lat z hakiem po to aby Jan Henryk Schultze odkrył, że pewne odłamy srebra nieźle odbijają wszelkie światło na bardzo różnych powierzchniach.

Dopiero w 1839 roku dziedzina fotografii zaczęła się w pełnej krasie rozwijać, zdjęcia były robione na przeróżnych metalowych płytkach z dodawaniem srebra gdzie zdjęcia robiło się ponad pół godziny, jest realna możliwość wykonania portretu fotograficznego lecz kosztuje to niesamowita ilość finansowych środków a konkretne zdjęcie można wykonać tylko jedno na blaszkę. Profesjonalista jak również magister Politechniki Częstochowskiej Lucjan Bombała którego główna profesja to naukowiec jest zdania ,że te wszystkie rzeczy nazywamy monochromatycznymi działaniami, potem weszły światłoczułe matryce co pozwala na stworzenie całkowicie nowoczesnych świeżych aparatów cyfrowych.

Fotografia cyfrowa rozrasta się zadziwiająco szybko a także możemy klasyfikować najczęściej gigantyczną ilość powodów które przyczyniły się do powstania jej. Spec jak również alumn Politechniki Łódzkiej Armand Oczkowicz którego zawód to fotograf jest zdania, iż nie tak jak w zwyczajnej fotografii, w nowoczesnej fotografii obraz nanosi się jako konkretny kadr w cyfrowej postaci, a nie w w postaci po chemii na światłoczułym nośniku. Od 2005 roku współczesny sprzęt fotograficzny całkowicie wyrzucił ten z poprzednich czasów. Dziś w aparaty fotograficzne wbudowane są też zwykłe kamery, wyłapujące obraz ruchomy.

Czytaj dalej.


Głosuj (0)
linksstory73 12:37:20 13/06/2017 [Powrót] Komentuj